Greenpeace – jak działa ta organizacja?
Greenpeace to niezależna, globalna sieć kampanii, która działa na rzecz zmiany postaw i zachowań, ochrony i zachowania środowiska oraz promowania pokoju.
Czego dotyczą kampanie Greenpeace?
Od momentu powstania w 1971 roku, Greenpeace walczy o ekologiczny i pokojowy świat. Organizacja ma obecnie ponad trzy miliony zwolenników na całym świecie, a jej biura krajowe i regionalne znajdują się w ponad 40 krajach.
Kampanie Greenpeace dotyczą takich kwestii jak zmiany klimatyczne, wylesianie, testowanie i rozwój broni jądrowej, komercyjne polowania na wieloryby i delfiny. Poza kampaniami opartymi na problemach, Greenpeace pracuje również nad wspieraniem praw ludności tubylczej, projektami dotyczącymi sprawiedliwości ekologicznej na całym świecie oraz angażuje się w badania i dochodzenia dotyczące ekologicznego wpływu praktyk biznesowych.
Greenpeace i ich misja ratowania planety – jak to działa?
Greenpeace wykorzystuje pokojowy protest i kreatywną komunikację do ujawniania przestępstw środowiskowych i promowania rozwiązań dla zielonej i pokojowej przyszłości. Przez ponad cztery dekady organizacja odważnie walczyła z najpotężniejszymi korporacjami na świecie, aby zapobiec odwiertom ropy naftowej w Arktyce, zatrzymać zmiany klimatyczne, chronić starożytne lasy, bronić wieloryby i delfiny przed okrutnymi praktykami łowieckimi, zakazać toksycznych chemikaliów, które zagrażają naszemu zaopatrzeniu w żywność, zakończyć próby jądrowe i wiele innych.
Dziś Greenpeace kontynuuje swoją walkę o bardziej zieloną planetę, mając biura w ponad 40 krajach na całym świecie. Praca organizacji jest możliwa tylko dzięki hojnemu wsparciu indywidualnych darczyńców, którzy podzielają ich wizję czystego i bezpiecznego środowiska dla wszystkich. Możesz do nich dołączyć i przeciwstaw się tym, którzy poświęcają naszą planetę dla zysku.
Różne kampanie prowadzone przez Greenpeace na przestrzeni lat
W całej swojej historii Greenpeace był na czele niektórych z najważniejszych kampanii ekologicznych. Greenpeace już na początku swojego istnienia rozpoczął swoją pierwszą dużą kampanię przeciwko próbom jądrowym na Aleutach na Alasce.
Później aktywiści Greenpeace uratowali dwie młode foki harpii przed śmiercią z rąk załogi łodzi uszczelniających u wybrzeży Nowej Fundlandii – wydarzenie to pomogło zwiększyć międzynarodową świadomość na temat polowań na foki i ostatecznie doprowadziło do zakazu komercyjnych polowań na foki w wielu krajach na całym świecie.
W ostatnim czasie Greenpeace niestrudzenie pracuje nad ochroną naszych oceanów przed przełowieniem, zanieczyszczeniem plastikiem i zmianami klimatu; podkreślając te kwestie poprzez przełomowe dochodzenia, takie jak ich raporty, które ujawniły, jak duże firmy tworzą góry jednorazowych plastikowych opakowań, które często kończą się zanieczyszczeniem naszych mórz.
Z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem w prowadzeniu kampanii w imieniu naszej planety, nie ma wątpliwości, że Greenpeace wie, jak uzyskać wyniki – zarówno sukcesy na dużą skalę, jak ochrona Antarktydy przed odwiertami ropy naftowej, jak i mniejsze, ale niemniej znaczące zwycięstwa, jak przekonanie supermarketów do porzucenia niepotrzebnych opakowań z tworzyw sztucznych.